U prvom kolu kvalifikacija Škrljevo je u drugom poluvremenu srušilo otpor gostiju iz Virja…

ŠKRLJEVO – PODRAVAC 117:75 (27:20, 27:29, 31:17, 32:9)

Suci: Jelena Tomić (Zagrerb), Dražen Štrok (Varaždin) i Alan Blašković (Križevci)

ŠKRLJEVO: Salamun 19 (3-3), Kozlevčar 4, Češković 33 (5-6), Vidmar 10, Prostran 14 (4-6), Milekić 7 (3-3), Modić 7 (2-4), Kraljić 9, Trbović (1-2), Šarčević, Cvitanović 10 (2-2), Velčić 7 (2-2).

PODRAVAC: K. Molnar, Tišljar, Nikolić 13 (1-4), Šiprak 20 (6-7), Drljanovčan, Hrženjak, Kenđelić 16 (2-3), Šestak 16, L. Molnar, Koščić 6 (4-4), Baruškin 4 (4-6), Arlović

Slobodna bacanja: Škrljevo 22-28 Podravac 17-24. Trice: Škrljevo 17-29 Podravac 4-18

Skokovi: Škrljevo 33 Podravac 22. Osobne pogreške: Škrljevo 27 Podravac 24

Izvrsnom predstavom na Mavrincima košarkaši Škrljeva krenuli su u pohod na A-1 ligu. Uvjerljivom pobjedom od 117:75 izabranici Aramisa Naglića pokazali su se u najboljem svjetlu pred svojim navijačima. Čak sedamnaest trica postigli su domaći, od čega je šest postigao Matija Češković, najnovija akvizicija u momčadi zapadnog prvaka A-2 lige u trećem navratu uzastopce.

Do poluvremena je u dostatnoj mjeri gostujuća momčad uspjevala zadržati priključak, kapitaliziran kroz koševe u reketu, iako u momčadi Podravca igraju tek dva igrača viših od dva metra. Škrljevo se potpuno odvojilo u nastavku, kada se tricaški raspoloženom Češkoviću priključuju Salamun i Kraljić. Potonji je s tri trice u posljednjoj četvrtini napunio mrežicu Podravca do sto i sedamnaest poena.

Svi su igrači dobili priliku, igrači s klupe dali su vrhunski obol čitavoj predstavi uoči gostovanja kod Požege naredne srijede.
Gosti su se pokazali kao vrlo dobra ekipa sa par igrača koji su radili velike probleme našoj obrani, te je konačna razlika u koševima ipak prevelika i nije stvarni odraz stanja na terenu. Želimo im sve najbolje u daljnjim kvalifikacijama.

U odličnoj atmosferi, pred gotovo 600 gledatelja, košarkaši Škrljeva primili su pehar za pobjednika druge lige zapad iz ruku gsp. Zorana Pjevalice, a posebna dekoracija utakmice bili su najmlađi navijači iz dječjih vrtića Pčelice i Bambi iz Škrljeva koji su glasno i s puno energije bodrili svoju ekipu.
I ovim putem zahvaljujemo svoj djeci, roditeljima i ostalim gledateljima na odličnoj atmosferi koju su učinili u dvorani Mavrinci. Među ostalim utakmicu su pratili gradonačelnik Grada Bakra gsp. Tomislav Klarić, dogradonačelnik gsp. Tomislav Dundović, kao i načelnik Općine Čavle gsp. Željko Lambaša.