Košarkaši Adria Oil Škrljeva su, u neizvjesnoj utakmici, dobili derbi začelja pobjedivši Bosco 93:88 i tako ostavili domaćina na samo jednoj pobjedi. Utakmica 9. kola HT Premier lige odigrana je u Zagrebu, u dvorani u Trnskom, pred 200 gledatelja.

Zeleni sa Škrljeva odlično otvaraju utakmicu te nakon minute i 21 sekunde imajuprednost od 7:0, nakon što su pogodili Yacoubuo, Krstanović i Ušić dva plus jedan. Nakon minute odmora koju je pozvao domaći trener Matija Brkljačić, Bosco dolazi do prvih koševa preko najboljeg domaćeg igrača Mladena Primorca.

Do kraja prve četvrtine, bez obzira na to što su u četvrtoj minuti imali zaostatak od minus jedanaest (2:13), Bosco na pedeset sekundi prije kraja dolazi u minimalnu prednost 22:21 nakon što je Primorac zabio oba slobodna bacanja te došao do brojke od 16 koševa. Ipak, tricom Marka Šarca, Adria Oil Škrljevo na mini odmor odlazi s prednošću 24:22. Kapetan domaćeg sastava Primorac u prvih deset minuta postigao je nestvarnih 16 koševa.

Početak druge četvrtina u potpunosti je pripala domaćem sastavu koji tricama radi prednost, pa u petnaestoj minuti imaju i velikih plus sedam 36:29. Razigrali su se Tešija i Korać koji postižu po dvije trice, za plus devet 41:32 u šesnaestoj minuti. S dvije vezane trice, goste u život vraća Siniša Štemberger za zaostatak 42:39. Gosti su do kraja četvrtine bili u vodstvu u tri navrata, ali se na veliki odmor otišlo rezultatom 50:50 te s 24 postignuta koša od strane Primorca.

U nastavku Tešija, s dva koša u nizu na početku, dovodi domaćine na plus četiri, no gosti se odmah vraćaju u egal, a košem Williamsa i u vodstvo. U 26 minuti Zeleni imaju plus osam 58:66, nakon što je Stipe Krstanović postigao koš i dodatno bacanje, a na početku tridesete i plus jedanaest 73:62. Na mini odmor otišlo se s rezultatom 64:74.

U posljednjoj četvrtini gosti održavaju prednost, a u 35 minuti imaju i najveću od plus dvanaest 72:84. Ipak, u posljednje dvije minute na parketu je viđena prava drama, jer se domaćin primakao na minus tri 86:89. U penal završnici Štemberger i Spence imaju mirnu ruku s crte slobodnih bacanja za konačnih 88:93.

Bosco – Adria Oil Škrljevo 88:93 (22:24, 28:26, 14:24, 24:19).
Bosco: Jularić 4, Scott, Chavlovich 6, Tušek, Šeparović, Palokaj, Tomić 3, Primorac 38, Šetka, Tešija 13, Korać 11, Babić 13, Ogrizović. Trener: Matija Brkljačić.
Adria Oil Škrljevo: Šarac 9, Yacoubou 10, Spence 5, Štemberger 15, Ušić 11, Lebo 1, Barnjak 14, Krajina, Kučan, Cvitković, Williams 14, Krstanović 14. Trener: Damir Rajković.

HRT Radio RIJEKA

https://radio.hrt.hr/radio-rijeka/