Odličnom obranom naši su košarkaši limitirali Zagreb i uvjerljivo došli do vrijedne pobjede.

Prva četvrtina donijela je odlično otvaranje za Škrljevo. Iako se krenulo s nekoliko promašaja i izgubljenih lopti, Antonio Boban otvorio je domaćinima put prema vodstvu s dvije trice i dvicom. Zeleni nisu dozvolili više od 8 poena Zagrebu u prvih 10 minuta, dok su oni zabili 15. Razigrani Jasmin Perković u drugoj je dionici bio ključni čovjek Škrljeva te svoj novi-stari klub doveo do prvog dvoznamenkastog vodstva koje se krenulo samo povećavati. Ekipa s Trnskog jednostavno nije mogla napraviti ništa u napadu, a Škrljevo je to itekako koristilo.
U drugoj četvrtini svoje prve koševe za Škrljevo upisao je i Siniša Štemberger. S 4 uzastopna poena Briana Williamsa završeno je prvo poluvrijeme, a Škrljevo je otišlo na odmor s velikih 39:23.

Treća četvrtina nije donijela obilje koševa, ali su Škrljevani dobrom obranom i balansiranim napadom sačuvali svoju prednost te se u zadnjih 10 minuta ušlo s njihovom prednošću 50:34. A da Mravima, koji su bili izvan svakog ritma, sruše sve nade o preokretu, domaćini su se potrudili početkom posljednje četvrtine kada su napravili 10-0 seriju koju je Williams završio s tricom. Navijači na Mavrincima već su mogli početi slaviti jer je Škrljevo došlo na +26, a do kraja utakmice bilo je to samo rutinsko odrađivanje posla te su Zeleni došli do četvrte pobjede sezone.

Jasmin Perković bio je prvi strijelac Škrljeva s 13 poena čemu je dodao 3 skoka, a Brian Williams imao je 12 poena, 6 asistencija i 4 skoka. Davor Konjević ubilježio je 10 poena i 7 skokova, dok je dvoznamenkast za pobjednike bio još Nicholas Cook s također 10 poena. Niti 19 poena Pavle Marčinkovića i 16 poena Luke Božića nisu bili dovoljni Zagrebu da se približe domaćoj ekipi koja je šutirala odličnih 72 % za dvicu te nadvisila Mrave s 10 asistencija više. Cijelu utakmicu pogledajte ovdje.

Škrljevo se nakon ove pobjede malo odvojilo od dna ljestvice te došlo na 9. mjesto A-1 lige. U sljedećem kolu ih čeka teži zadatak jer gostuju kod šibenskog Jolly JBS-a, no nadamo se novoj dobroj partiji Škrljeva protiv druge momčadi lige.

ŠKRLJEVO – ZAGREB 74:55 (15:8, 24:15, 11:11, 24:21)

ŠKRLJEVO: Boban 8, Konjević 10, Radunić 4, Williams 12 , Stipčić 7 , Cook 10, Štemberger 8, Hrnjkaš 2, Perković 13, Molnar -, Dubelj -, Juričić -.

ZAGREB: Junaković 4, Vlaić 4 Božić 16 , Batur 2, Marčinković 19, Majcunić -, Perić 2, Vitali 8, Macner -, Palokaj -.

www.basketari.com