Vrijednosnice Osijek – Adria Oil Škrljevo  97:79  (30:21, 24:19, 29:18,14:21) Osijek – Mala dvorana Gradski vrt. Utakmica 2. kola HT Premijer lige. Gledatelja: 200. Suci: Dožai, Jovović, Galić (Zagreb).
Vrijednosnice Osijek: Pavlović 15, Ihring 9, Mandić, Maskaljević, Boras, Mustapić 16, Perić 8, Abu 17, Šango 12, Darling 5, Turalija 6, Vrkić 9.
Trener: Vladimir Krstić.
Adria Oil Škrljevo: Šarac 4, Yacoubou 17, Spence 20, Štemberger 12, Ušić 8, Kolić 2, Krajina, Kučan, Cvitković, Krstanović 5.
Trener: Damir Rajković.

Bio je to pravi “potop” Škrljeva pred osječkom publikom, a  gostima su nedostajali Williams i kapetan Barnjak. “Brokeri” bolje otvaraju utakmicu i nakon dvije minute imaju 6:0, stalno su u vodstvu, i u 10. minuti dosežu prednost od +12 (30:18), no Kučan sa sirenom smanjuje na -9 (30:21).

Druga četvrtina ponudila je puno bolju igru gostiju koji su na krilima Yacoubua i kapetana Siniše Štembergera nakon dvije minute došli na -4 (33:29). Nakon toga kod Osijeka se razigrao Mario Ihring, koji s dva koša u nizu odvodi domaćina na +8, a dobrom igrom uzvraća mu Yacoubuo koji s dvije trice i dva realizirana slobodna bacanja Škrljevo ponovno približava rezultatskoj neizvjesnosti. Ipak, pred kraj poluvremena zakazao je skok gostiju, pa domaćini odlaze na +16 (54:38), da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 54:40.

I nastavak je ponudio jednosmjernu ulicu. Gosti puno promašuju, a domaćini “trpaju” sa svih  strana, pa je na kraju trećeg perioda igre bilo punih 25 koševa prednosti u korist domaćina (83:58). Više se ništa nije moglo učiniti, poraz Škrljeva bio je neizbježan, i utakmica završava porazom gostiju s 18 koševa razlike.

Jedan od najtežih poraza na gostovanju u Osijeku – treba naglasiti da su posljednje dvije godine “Zeleni” iz Slavonije odlazili kao pobjednici – treba što prije zaboraviti jer već iduće subote na Mavrince stiže zahuktali Split. Kod VROS-a najučinkovitiji bio je Abdul–Malik Abu sa 17 koševa, dok je kod Škrljeva najviše koševa, njih 20, ubacio Corey Spence.

HRT/Radio RIJEKA
Foto: Vrijednosnice Osijek