Košarkaši Zagreba ostvarili su plasman u četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića nakon što su u Trnskom svladali Škrljevo 86:81.

Nije to bila nimalo lagana pobjeda Zagreba koji je u ovaj susret ušao kao favorit. Igrači Škrljeva tijekom prvog dijela imali su stalnu
prednost te su došli i do velikih 14 razlike pred kraj druge četvrtine (28:42). U redovima Zagreba nije funkcionirao niti napadački niti obrambeni dio igre onako kako su zamislili i željeli. No, drugo je poluvrijeme donijelo sasvim drugu sliku momčadi koju vodi Danijel Jusup.

Nakon zaostatka od 10 poena Zagreb je drugo poluvrijeme otvorio serijom 5:0 nošen sjajnom podrškom bučnih navijača u dvorani u Trnskom te je polako sustizao prednost gostiju. Nakon trice Jakova Vladovića došli su Mravi do prednosti 55:53 u 35. minuti. Imao je Zagreb početkom posljednje dionice igre i 8 koševa viška (68:60), ali Roko Rogić je vratio tricom Škrljevo u igru (74:73).
No, bila je to zadnja prijetnja odličnih gostiju te je na kraju Zagreb izborio plasman u četvrtfinale kupa i utakmicu sa Zadrom koja će odlučivati o sudioniku završnog turnira.

Kod Zagreba je odličnu utakmicu odigrao Pavle Marčinković koji je postigao 21 koš te je dodao 5 ukradenih lopti i 4 skoka. Jakov Vladović i Miralem Halilović dodali su po 14 dok je Luka Božić ubacio 12 poena. Kod Škrljeva je najraspoloženiji bio Jasmin Perković s 24 koša i 11 skokova.

Aramis Naglić, trener KK Škrljevo: “Mislim da smo odigrali dobru utakmicu u skladu naših mogućnosti. Nismo na kraju imali dovoljno energije pratiti ritam Zagreba i to je presudilo. Meni je najvažnije da smo nastavili kontinuitet dobrih igara, ali presing i agresivna obrana Zagreba u drugom poluvremenu izbacila nas je iz ritma.”

Danijel Jusup, trener KK Zagreb: “Najbitnije je da smo pobijedili i prošli dalje. Ovo je bila jako teška utakmica jer Škrljevo je odigralo sjajno prvo poluvrijeme, a mi nismo bili na pravoj razini u tom dijelu igre. Kažnjavali su sve naše pogreške. Nekako smo se probudili i došli do pobjede, ali nisam zadovoljan našom igrom. Nismo u pravoj formi i očito je da moramo još više raditi ako želimo biti konkurentni u utakmicama koje dolaze, a posebno protiv Zadra kad će se odlučivati tko će na završni turnir.”

www.kk-zagreb.hr