Čak 12 trica iz 22 pokušaja i vrlo dobra igra i kvaliteta više bili su prevelika prepreka za naše Škrljevo.

Momčad iz Trnskog plasirala se na Final Eight Kupa Krešimira Ćosića pobijedivši na gostovanju Škrljevo (71-99). Novi susret ovih momčadi gledat ćemo u nedjelju u Zagrebu u 1. kolu A-1 lige.
Serijom 7-0 Mravi su otvorili susret, a kada je Škrljevo zaprijetilo (12-9), uslijedila je nova mini-serija Zagrepčana koji na kraju prve četvrtine imaju +6 (22-16).
Na početku druge dionice gosti dolaze do prvog dvoznamenkastog vodstva (27-16) i povećavaju ga do maksimalnih 43-22 u 16. minuti. Škrljevo smanjuje serijom 12-2 i na odmor odlazi s zaostatkom od 11 poena (49-38).

Škrljevo se u početnim minutama drugog poluvremena primaklo na -6 (50-44), ali je Božić s osam poena (dvije trice) povukao seriju gostiju. Jusupova momčad u završnici treće četvrtine hvata dvadesetak poena prednosti i praktički rješava pitanje pobjednika.

Luka Božić s 25 poena (4as), Pavle Marčinković s 18 poena (4sk, 4as) i Martin Junaković s 15 poena (4sk, 5as) bili su najefikasniji igrači pobjedničke momčadi.
Dino Stipčić (5sk) i Matej Radunić (4sk) ubacili su po 14 poena za Škrljevo.

Škrljevo – Zagreb 71-99 (16-22, 22-27, 15-24, 18-26)

Škrljevo: Williams 6, Palčić 8, Milekić, Bilalović, Juričić 4, Vodopija 4, Radunić 14, Marasović 5, Boban 9, Konjević 7, Dubelj, Stipčić 14
Zagreb: Majcunić 7, Junaković 15, Perić 2, Vitali 2, Majić, Vlaić 3, Božić 25, Batur 7, Marčinković 18, Ramljak 9, Kaštropil 11