Kako, barem nakratko, biti dijelom prve lige i sportskih uspjeha, te istovremeno učiniti dobro djelo, doživjeli su stanovnici Bakra. U organizaciji Turističke zajednice grada Bakra, te pod pokroviteljstvom grada Bakra u dvorani Pomorske škole, održan je humanitarni turnir “Zaigraj s prvom ligom”.

Turnir je održan u sklopu manifestacije “Božić u Bakru”, a najmlađi i oni nešto stariji mogli su zaigrati hakl s igračima košarkaškog kluba Adria Oil Škrljevo. Svi prisutni lijepo su se zabavili, a uz to su i imali plemenitu gestu, jer se na ulazu u dvoranu sakupljala hrana za socijalnu samoposlugu Kruh Sv. Elizabete u Rijeci.

U veseloj i blagdanskoj atmosferi, najmlađi su pokušali postići više slobodnih bacanja nego što je trica ubacio Amerikanac Jordana Riewer, a posebno je bilo zanimljivo pucati slobodna bacanja preko 206 cm visokog Martina Robertsona s Granade.