Iako oslabljeni neigranjem centara Perkovića i Radunića, košarkaši Škrljeva prislili su domaćine na maksimalni angažman.

Obje momčadi su dobro krenule u susret, ali Splićani predvođeni omalenim razigravačem Goranom Filipovićem uspijevali su cijelo vrijeme držati prednost na svojoj strani. Škrljevo se trudilo ući u potpuni egal, ali neefikasnost u napadu ih je koštala zaostatka od -3 na kraju prve četvrtine (15-12). Druga četvrtina nastavljena je po istome principu, gdje su Splićani bježali na sedam-osam poena razlike, ali nikad nisu mogli otići u dvoznamenkaste pobjede ponajviše zahvaljujući Williamsu, Štembergeru te Cooku, koji su svojim koševima stalno vraćali Škrljevo u igru. Split je ipak uspio na poluvrijeme otići s +7, 38-31.

Split nije gubio vremena u trećoj četvrtini te je odmah otvorio drugo poluvrijeme serijom 7-0. Ovoga puta nije bilo nikoga u redovima Škrljeva tko je mogao smanjiti zaostatak te je Split ubrzo bio na velikih +14. Do kraja četvrtine prednost se nije znatno mijenjala te su Splićani pred ulazak u zadnju četvrtinu imali visokih +15, 64-49. Zadnja četvrtina potvrdila je samo pobjedu Splita, koja je u konačnici bila manja od očekivanog zahvaljujući završnoj seriji Škrljeva od 15-0.

Do konačnih 78-71 Split je predvodo Kanaet s 13 koševa. Kod Škrljeva je opet najbolji bio Brian Williams s 14 koševa i 10 asistencija. Cook je isto bio na razini s 15 koševa, dok se i Boban istaknuo s 14 koševa.

Škrljevo u sljedećem kolu ugošćuje Hermes Analiticu te se nadamo da će već u toj utakmici vratiti pobjedničkim navikama. Ujedno, pobjedom bi nad njima pomogli i Kvarneru, koj se grčevito bori za opstanak u ligi te mu je važna svaka utakmica, bilo njihova, ili njihovih izravnih konkurenata.

Split – Škrljevo 78-71 (17-15, 23-19, 26-18, 14-22)

Split: Kanaet 13, Subotić, Kalajžić 7, Kedžo 12, Rančić 7, Vrgoč, Dijan 8, Najev 4, Jukić 5, Filipović 11, Galić, Širko 10.

Škrljevo: Dubelj 2, Cook 15, Williams 14, Boban 14, Hrnkaš, Štemberger 12, Juričić 2, Molnar, Konjević 10,

www.basketari.com