Košarkaši Škrljeva još su jednom pali u drugom poluvremenu i lako prosuli sve što su marljivo i strpljivo gradili 20 minuta…

Škrljevo nije uspjelo slomiti Mrave ni u trećem pokušaju ove sezone. Nakon dva poraza u Trnskom (prvenstvo i Kup), na otvaranju drugog dijela A-1 lige Zagrepčani su potvrdili kvalitetu i na parketu u Mavrincima. I ponovno je momčad Aramisa Naglića imala vodstvo, odigrala sjajno prvo poluvrijeme, da bi uslijed ogromnog pada u nastavku Zagrepčanima omogućila visoku i uvjerljivu pobjedu. Poraz od čak 21 koša razlike (92:71) nije se nazirao nakon prvih 20 minuta igre i plus četiri za Škrljevčane (36:32).

Drugoplasiranu momčad prvenstva Zeleni su u prvom dijelu na samo 32 koša limitirali ponajviše zahvaljujući vrlo dobroj zonskoj obrani. Visoki Šarlija i Halilović nisu imali previše prostora, a na drugoj strani strpljivim napadima Škrljevo je gradilo prednost. Na polovici druge četvrtine bilo je plus devet (31:22) nakon faul-koša raspucanog Surine (do tada već 10 ubačaja) i slobodnog bacanja Radunića.

Međutim, u nastavku se rasplinuo san o četvrtoj ovosezonskoj pobjedi Škrljeva i „skalpu“ Jusupovoj momčadi. Gosti, za koje je debi upisao Riječanin Goran Vrbanc (pet koševa za 14 minuta) preuzeli su kontrolu nad utakmicom. Serijom 14:2 koju je okončao Marčinković početkom treće dionice Zagreb je otišao na 38:46.

Škrljevo je nošeno uvijek prisutnom publikom pokazivalo znakove života, držalo se uz učinak snažnog Perkovića (16) na osam, deset razlike…no onda nanizalo još pogrešaka i uz katastrofalan šut za tri (3-23) potpuno „puklo“ u zadnjoj četvrtini. Koš-faul Božića i efektno zakucavanje Marčinkovića za 61:77 označilo je kraj priče. Maestralan je za Zagreb još jednom bio Vladović, koji je postigao 21 koš. U idućem kolu Škrljevo je ponovno domaćin, i to Gorici koju je u ovom kolu Kvarner 2010 s 24 koša razlike svladao na gostovanju.

12. kolo: ŠKRLJEVO – ZAGREB 71:92 (18:17, 18:15, 17:29, 18:31)