KK Split – KK Adria Oil Škrljevo    98:54

Split je s lakoćom poveo s 1:0 protiv Adria Oil Škrljeva u četvrtfinalu prvenstva Hrvatske. Na Gripama su “Žuti” slavili s 98:54 (26:12, 28:9, 24:18, 20:15). Od prve minute bila je to utakmica u jednom smjeru, momčad Srđana Subotića vladala je parketom i prednost se samo povećavala i na poluvrijeme se otišlo vodstvom Splita 54:21. Nastavili su domaćini u istom ritmu i u trećoj četvrtini, u 27. minuti semafor je pokazivao +42 (72:30) da bi na kraju bilo i najviših +44. Toni Perković za 17 minuta ubacio je 17 poena, Sani Čampara imao je 11 asistencija, Roko Ukić, uz 8 asistencija, plijenio je atraktivnošću, Maj Kovačevič ubacio je 5 trica, Lovre Runjić je ostvario “double-double” (10 poena, 12 skokova), odličan je bio Josip Jukić, baš kao i Tonko Vuko…

– Svaka čast mojim igračima i čestitke na načinu kako su odigrala. Imali smo odličan pristup od samog početka. Želimo se iz dvokoraka plasirati u polufinale, ali neće se Škrljevo predati. Neće to biti nimalo lagana utakmica – rekao je Splitov trener Srđan Subotić.

Kod Adria Oil Škrljeva Josip Barnjak s 15 poena probudio se tek u drugom dijelu kada je sve bilo gotovo, Toni Jelenković (14 poena, 7 pogrešaka) nije bio na svom nivou.

– Nebitna je razlika s kojom smo izgubili, ovo je doigravanje. Split je jača momčad, vidjelo se koliko nama nedostaje jakih utakmica koje nismo imali u Ligi za ostanak. Pokušat ćemo u uzvratu odigrati što bolje, pružiti otpor Split – kazao je trener Adria Oil Škrljeva Damir Rajković.

Druga utakmica na rasporedu je u subotu u 19 sati u dvorani Mavrinci.

 

KK Adria Oil Škrljevo – KK Split   63:71

Porazom protiv Splita 63:71 u dvorani na Mavrincima Adria Oil Škrljevo završilo je još jedan uspješan nastup u HT Premjer ligi, osvojivši na kraju 7 mjesto, te uzevši titulu pobjednika Lige za ostanak. Zeleni su se od vjerne publike oprostili dostojnim otporom Žutima uz zvuke „Dečki sa Kvarnera“ – službene glazbe Hrvatske Davis Cup reprezentacije, koji su svojom svirkom  uveseljavali i domaćina i gosta, jer su za Splitske Žute odsvirali „Splitske kale“ zaželjevši im dobre igre u doigravanju.

Prvih deset minuta pripalo je gostima, nakon što su na isteku desete minute imali prednost 21:14, iako su domaćini u petoj minuti bili na samo minus jedan 9:10 nakon što je položio kapetan Josip Barnjak. Do kraja četvrtine domaćini su stali, pa su Roko Leni Ukić sa dvije trice i Toni Perković sa osam koševa donijeli prednost Žutima.

I nastavak je u znaku Splita koji je u otišao na veliki odmor dvoznamenkastom razlikom 45:28 zahvaljujući Perkoviću, koji je trpao koš domaćina sa svih pozicija.

Treći period igre minimalnim vodstvom 17:16 pripao je također ekipi sa Gripa, pa je nakon trideset minuta na semaforu stajalo 62:44 za goste.

I kada su svi u dvorani pomislili da bi moglo završiti visokim porazom Zelenih, kao u prvoj utakmici igranoj protekle srijede, Zeleni se bude. Sa tri trice u nizu koje su postigli Stefan Šajin, Barnjak i Igor Stojanović Adria Oil Škrljevo dolazi na minus devet 60:69, pa trener gostiju Srđan Subotić traži minutu odmora. U posljednjih dvije minute viđeno je puno pogrešaka sa obje strane, te dva koša najboljeg strijelca utakmice Perkovića koji je na kraju zabio 29 koševa, te trica Tonija Jelenkovića, koji se na kraju zaustavio na 16 postignutih koševa uz četiri trice.

Kod domaćina najučinkovitiji bio je Barnjak koji je postigao 20 koševa.