U derbiju začelja Hermes Analitika je na Mavrincima pobijedila Adria Oil Škrljevo 84:79 i tako domaćinima nanijela četvrti prvenstveni poraz. Bila je to teška borba koja je odlučena u trećoj četvrtini, bez obzira na vruću završnicu.

Domaćin u prvom napadu niti iz pet pokušaja nije uspio zabiti, dok na drugoj strani Jakov Vladović pogađa tricu za vodstvo Hermes Analitike. Zeleni u iduća tri napada pogađaju preko Ušića, Krstanovića i Yacoubua za 6:3. Tricom Siniše Štembergera Adria Oil Škrljevo odlazi na vostvo 10:5, da bi Roko Rogić s košem i slobodnim bacanjem izjednačio na 10:10. Do kraja prvih deset minuta obje ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi prednost 20:18 sa sirenom donio gostima Vladović.

Druga četvrtina u znaku je izjednačenja. Čak je sedam puta rezultat bio u egalu, ukupno za dvadeset minuta 11 puta. Nakon prvog poluvremena, kod domaćina najučinkovitiji je bio američki dvojac: Williams s 11, a Spence sa sedam postignutih koševa. Kod gostiju su po 10 bodova upisali Garofulić i Mileković.

Nastavak utakmice je u znaku Hermes Analitike, koja preko raspoloženog Ivana Milekovića u 25 minuti odlazi na plus osam (45:53). Mileković je u tri minute vezao dvije trice i dvojku. Nakon koša i realiziranog dodatnog bacanja Ante Krapića gosti odlaze na plus 11, a tricom Vladovića u 27 minuti i na plus trinaest 49:62. Na mini odmor odlazi se s prednošću Hermes Analitike 65:54.

Posljednju četvrtinu bolje otvaraju domaćini, koji smanjuju na minus šest 61:67, a onda u 33 minuti petu osobnu radi Stipe Krstanović. Domaćin stalno puše za vrat gostima, pa u 35 minuti dolazi na minus tri 70:73, nakon što je koš i dodatno bacanje pogodio Ušić.

Iako je Škrljevo Adria Oil dva puta došao na minus dva, Jakov Vladović je preuzeo stvar u svoje ruke i pogodio za šest razlike. U posljednjih šezdeset sekundi prava drama. Štemberger koristi jedno slobodno bacanje za 79:81, da bi Hrvoje Garofulić pogodio za dva i plus četiri, što je na kraju bilo dovoljno za dva boda Hermes Analitici.

MAVRINCI Susret 5. kola Premijer lige košarkaša: Adria Oil Škrljevo – Hermes Analitica 79:84 (18:20, 22:21, 14:23, 25:20). Dvorana Mavrinci. Gledatelja 400. Suci: Dožai (Zagreb), Terlević (Rijeka) i Gracin (Zagreb). Opunomoćenik: Komadina (Rijeka).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Šarac 8, Yacoubou 14 (2-2), Spence 7 (2-2), Štemberger 8 (2-4), Ušić 9 (1-1), Vranković, Kolić, Krajina 2, Kučan 1 (1-2), Cvitković, Wiliams 24 (3-3), Krstanović 6.

HERMES ANALITICA: Vladović 15, Kordić, Roglić 18 (6-10), Samac 3 (1-2), Svoboda, Garafolić 12 (1-2), Bjelanović, Vlaić 4, Mileković 15 (4-5), Krapić 17 (4-9), Češkić.

www.radiorijeka.hr

Foto: Novi LIST