MARK DORRIS JR. – novi playmaker zelenih!
Sinoć je u zračnu luku Franjo Tuđman sletio Mark Dorris (188cm, 34godine), koji bi već od ove subote trebao pomoći ambicijama i rezultatu našega Kluba. Riječ je o igraču bogatog europskog iskustva, čak pet godina igranja u najjačoj Njemačkoj BBL ligi za Mitteldeutcher BC i Phoenix Hagen gdje je bio na prosjeku od 15p i 4 asista, te KK Parnu (Estonija) gdje je imao 21p i 4as. U sezoni 2018/19 na Kosovu za Trepču ima impresivnih 19p, 10 asistenicija i 7 skokova, dok je drugi dio sezone proveo u Rumunjskom Galati sa 13p i 5 asistencija u prosjeku. Ovu sezonu započeo je Grčkom Panionisu, te je nakon 6 odigranih utakmica, te samo 2 poena u prosjeku raskinuo ugovor. „Vjerujem da smo u Marku dobili igrača koji nam je nedostajao, playa sa iskustvom, mirnoćom i potrebnim kvalitetama u poentiranju i razigravanju momčadi. Kako se radi o igraču koji je prošao zaista puno u Europi očekujem da vrlo brzo pridonese momčadi i podigne kvalitetu na toj poziciji. „ – trener Damir Rajković. Igrač je u KK Adria Oil Škrljevo došao posredstvom menagera Vedrana Pavličevića i agencije STARTING 5 – Global Sports Management