Derbi začelja HT Premjer lige pripao je Hermes Analitici, koja je strpljivo do 35′ lovila prednost gostiju, a onda na kraju preokrenula rezultat u svoju korist pobijedivši Adria Oil Škrljevo 88:84. Pobjedom su se Analitičari približili Škrljevu na samo pobjedu zaostatka.

Značaj utakmice nije sputao Adria Oil Škrljevo na gostovanju u Zagrebu. Naprotiv, Zeleni su od prve minute preuzeli vodstvo, posebice novo pojačanje Nik Slavica, koji je u prvih deset minuta zabio nestvarnih 16 koševa uz jednu tricu. Gosti su u 3′ imali plus sedam 11:4, ali Hermes Analitica se ne predaje, pa već u 6′ dolaze na minimalni zaostatak 16:17. Kapetan Analitičara Filip Kordić sa deset, te Julijan Rajić sa osam postignutih koševa, parirali su gostima, a njihov učinak upravo je pridonio da je Škrljevo nakon deset minuta imalo prednost od samo 27:25.

Druga četvrtina u znaku je Zelenih, koji nakon minute i pol odvajaju na plus sedam 32:25, da bi na krilima Domagoja Vrkića u 16′ otišli na plus dvanaest 41:29, a tri minuta kasnije i na najveću prednost 45:31. Ipak dvojac Kordić – Rajić smanjuju zaostatak pa se na veliki odmor otišlo rezultatom od plus osam (45:37) za goste. Tijekom prve dvije četvrtine Kordić je postigao 13 koševa, a Rajić koš manje, dok je kod gostiju Slavica ostao na 16, Vrkić postigao 11 koševa.

Početak treće četvrtine u znaku je domaćeg sastava, koji sa dvije trice Luke Krajinovića dolazi na minus četiri 47:51. Škrljevo se ponovno odvaja na plus deset 59:49 u 26′, no budi se Franko Kalpić kod Hermes Analitice, pa se na mini odmor odlazi rezultatom 66:60 za goste.

Košem za dva Kalpića, te trećom tricom Krajinovića, domaćin na početku posljednje četvrtine dolazi na minus jedan 65:66. Zeleni se odvajaju na plus šest, ali se Analitičari ne daju pa na pet minuta prije kraja tricom Ivana Svobode dolaze u prvo vodstvo na utakmici 75:74, da bi u dvije minute i 29 sekundi prije kraja ponovno imali minimalno vodstvu 79:78. Slavica pogađa za plus jedan, a Rajić promašuje dva bacanja za prednost domaćina. U posljednjih šezdeset sekundi gosti imaju prednost 80:79, da bi Rajić svojim dvadesetim košem ponovno doveo Hermes u vodstvo. Gosti ne koriste dva napada za redom pa slavlje Hermes Analitice može početi. Najučinkovitiji na utakmici bio je Nik Slavica sa 26 postignutih koševa, a kod pobjednika Kordić i rajić postigli su po dvadeset.

Derbi začelja HT Premjer lige pripao je Hermes Analitici, koja je strpljivo do 35′ lovila prednost gostiju, a onda na kraju preokrenula rezultat u svoju korist pobijedivši Adria Oil Škrljevo 88:84. Pobjedom su se Analitičari približili Škrljevu na samo pobjedu zaostatka.

Značaj utakmice nije sputao Adria Oil Škrljevo na gostovanju u Zagrebu. Naprotiv, Zeleni su od prve minute preuzeli vodstvo, posebice novo pojačanje Nik Slavica, koji je u prvih deset minuta zabio nestvarnih 16 koševa uz jednu tricu. Gosti su u 3′ imali plus sedam 11:4, ali Hermes Analitica se ne predaje, pa već u 6′ dolaze na minimalni zaostatak 16:17. Kapetan Analitičara Filip Kordić sa deset, te Julijan Rajić sa osam postignutih koševa, parirali su gostima, a njihov učinak upravo je pridonio da je Škrljevo nakon deset minuta imalo prednost od samo 27:25.

Druga četvrtina u znaku je Zelenih, koji nakon minute i pol odvajaju na plus sedam 32:25, da bi na krilima Domagoja Vrkića u 16′ otišli na plus dvanaest 41:29, a tri minuta kasnije i na najveću prednost 45:31. Ipak dvojac Kordić – Rajić smanjuju zaostatak pa se na veliki odmor otišlo rezultatom od plus osam (45:37) za goste. Tijekom prve dvije četvrtine Kordić je postigao 13 koševa, a Rajić koš manje, dok je kod gostiju Slavica ostao na 16, Vrkić postigao 11 koševa.

Početak treće četvrtine u znaku je domaćeg sastava, koji sa dvije trice Luke Krajinovića dolazi na minus četiri 47:51. Škrljevo se ponovno odvaja na plus deset 59:49 u 26′, no budi se Franko Kalpić kod Hermes Analitice, pa se na mini odmor odlazi rezultatom 66:60 za goste.

Košem za dva Kalpića, te trećom tricom Krajinovića, domaćin na početku posljednje četvrtine dolazi na minus jedan 65:66. Zeleni se odvajaju na plus šest, ali se Analitičari ne daju pa na pet minuta prije kraja tricom Ivana Svobode dolaze u prvo vodstvo na utakmici 75:74, da bi u dvije minute i 29 sekundi prije kraja ponovno imali minimalno vodstvu 79:78. Slavica pogađa za plus jedan, a Rajić promašuje dva bacanja za prednost domaćina. U posljednjih šezdeset sekundi gosti imaju prednost 80:79, da bi Rajić svojim dvadesetim košem ponovno doveo Hermes u vodstvo. Gosti ne koriste dva napada za redom pa slavlje Hermes Analitice može početi. Najučinkovitiji na utakmici bio je Nik Slavica sa 26 postignutih koševa, a kod pobjednika Kordić i rajić postigli su po dvadeset.