Samo dvije minute prije kraja izgledalo je da će momčad Damira Rajkovića doživjeti potop, Pecka je zakucao vodstvo 90:76. No, do kraja susreta gosti su načinili seriju 13:0. Sve je krenulo tricom Karla Uljarevića, koji je ukupno ubacio 26 poena uz šest asistencija. Pogodio je Osječanin pet trica iz šest pokušaja, ostatak momčadi se nije proslavio (4-18)…

BAKAR Košarkaši Adria Oil Škrljeva poraženi su s »pola koša« razlike u prvom susretu četvrtfinala doigravanja Alpe Adria Cupa u gradu Usti nad Labom i 9. veljače u uzvratu protiv češke Slunete imaju prigodu izboriti polufinale u premijernom nastupu u ovom međunarodnom natjecanju. Samo dvije minute prije kraja izgledalo je da će momčad Damira Rajkovića doživjeti potop, Pecka je zakucao vodstvo 90:76. No, do kraja susreta gosti su načinili seriju 13:0. Sve je krenulo tricom Karla Uljarevića, koji je ukupno ubacio 26 poena uz šest asistencija. Pogodio je Osječanin pet trica iz šest pokušaja, ostatak momčadi se nije proslavio (4-18)…

Karlo Uljarević odigrao je 17:21 minuta u prve dvije četvrtine i u tom razdoblju upisao je 17 poena uz samo jedan promašaj, s crte slobodnih bacanja (2-3). Iz igre nije promašio (3-3 za dva i tri poena). Gosti mogu žaliti što njihova prednost nakon prvih 20 minuta igre nije bila veća od tri poena. Ne samo zbog odlične role Uljarevića, već i zbog prednosti, koja je na otvaranju druge četvrtine iznosila 11 poena (17:28), u tri navrata i plus deset (17:27, 20:30, 28:38). Domaći su od sedme do desete minute druge dionice napravili seriju 10:0, uspjeli izjednačiti, ali tricom Šarića i polaganjem Barnjaka gosti su došli do prednosti uoči odlaska na »veliki odmor«.
Martin i Houška su spojili dvije trice i Česi su u trećoj minuti treće četvrtine prešli u vodstvo (52:50). Uljarević i Barnjak su tricama držali goste u igri, koji su još jednom poveli (59:61, 27′), ali obrana je počela previše propuštati da bi se držao korak s Česima. Gosti su u trećoj dionici primili čak 29 poena…Malih plus četiri pretvorio se u prijetećih minus devet (74:65) nakon što je Sluneta napravila seriju 5:0 na startu posljednje dionice i trener gostiju Damir Rajković bio je prinuđen pozvati minutu odmora. Razmak je počeo opasno rasti, sve je do plus 14, a onda je krenula serija gostiju, možda i ključna u ovom dvoboju. No, trebat će biti pravi i u Mavrincima…

U petak se u Levicama (18 sati) igra prvi susret četvrtfinala između domaćih Patriota i Vrijednosnica Osijek. Bolji iz dva susreta ovih suparnika bit će suparnik Sluneti ili Adria Oil Škrljevu u polufinalu.

Prvi susret četvrtfinala Alpe Adria Cupa: Sluneta – Adria Oil Škrljevo 90:89 (17:24, 23:19, 29:22, 21:24). Sportski centar. Gledatelja 500. Suci: Kec, Vondraček i Jerab (Češka).

SLUNETA: Houška 7, Pecka 24, Wisseh 10, Martin 20, Wallace 9, Svejčar 4, Sotnar, Smid 9, Steffel 5, David, Madera, Fait 2.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Barnjak 22, Ušić 8, Krstanović 12, Yacoubou 11, Uljarević 26, Šarac 4, Kučan, Cvitković, Williams 6, Lebo.

www.novilist.hr