Tek u trećoj sezoni košarkaši Škrljeva otvoriti će sezonu kod kuće, prvim kolom na Mavrincima protiv Hermes Analitice.

U Zagrebu, u prostorijama HKS-a, uz prisutnost predsjednika Saveza, gsp. Stojka Vrankovića, glavnog tajnika Josipa Vrankovića i povjerenika lige Dražena Jendriša održan je plenum Premijer lige uz izlačenje parova nove sezone. Sastanku se nisu odazvali predstavnici Zadra, Cibone, Zagreba i Šibenika, te su određeni brojevi i izvučeni parovi. Iz lige su ispali Gorica i Kvarner 2010, dok su novi članovi Jazine i Kaštela, iz lige je istupio šibenski Jolly pa je u “bubnju” bilo 13 klubova.

Nakon što smo dvije godine otvarali prvenstva na gostovanjima, ove godine dočekujemo Hermes, zatim idemo Šibeniku, pa dolazi Osijek i idemo na Zadar u prva četiri kola.

Liga počinje 06.10.2017.