Košarkaši DepoLink Škrljeva uspjeli su u do kraja neizvjesnoj utakmici 7. kola HT Premijer lige Lige za ostanak, pobijediti Bosco 76:71 i doći do devete pobjede u prvenstvu, druge za redom. Zeleni su ovom pobjedom ostvarili trećinu plana u borbi za ostanak, a to je tri pobjede u posljednja četiri kola. Utakmica je od početka do kraja bila izjednačena. Obje ekipe pokazale su veliku borbenost u želji da dođu do vrijednih bodova, ali nakraju je nešto veća koncentracija kod igrača DepoLink Škrljeva, posebice Amerikanca Derryck Thortona u posljednjim trenucima utakmice presudila da gosti odnesu puni plijen.
Otvaranje susreta pripalo je Zelenima koji su do prvog većeg rezultatskog odvajanja došli u 5′ minuti kada odlaze na plus šest 6:12. Boscovi igrači na to odvajanje gostiju odgovaraju na najbolji mogući način te serijom od 12:2 preokreću rezultat u svoju korist i dolaze do vodstva od plus četiri 18:14. Do kraja prve četvrtine domaćin je sačuvao prednost, ali ona je iznosila samo tri razlike 22:19. Početak druge četvrtine bio je preslika početka prve. Gosti opet igraju nešto bolje i prelaze u minimalno vodstvo od dva poena 24:26. Pritom su u tih početnih četiri i pol minute druge dionice igre ostavili domaćina na samo jednom postignutom košu. Zbog toga reagira klupa Bosca i zove minutu odmora. Do poluvremena se niti jedna ekipa ne uspijeva odvojiti i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 34:35 u korist DepoLink Škrljeva.
Drugo poluvrijeme ponudilo je igru koš za koš. Vodstvo se izmjenjivalo iz minute u minutu. Bilo je dobrih akcija i prodora i s jedne i s druge strane. Pogađali su se šutevi iz teških situacija i sve to držalo je utakmicu u egalu. U trećoj četvrtini bilo je ponešto i nervoze kod obje ekipe zbog čega prvo Boscov Mladen Primorac u 27′ minuti dobiva tehničku pogrešku zbog prigovora, a nesportsku, minutu kasnije, zarađuje kod Zelenih Robert Kujundžić. Kraj četvrtine pripao je Boscu koji je pogođenim jednim slobodnim bacanjem Luke Krajnovića došao do nove minimalne prednosti od jednog koša (54:53).
Ključni trenuci utakmice dogodili su se na samome kraju. Minutu do kraja Thornton ulazi pod koš i zabija za pola koša razlike 69:70 nakon čega trener Bosca, Ivan Tomas, zove još jedan time-out. Nakon minute odmora Bosco ima napad kojim je mogao vratiti prednost na svoju stranu, ali domaći igrači gube loptu te time daju priliku da gosti povećaju svoju prednost. Thorntona koji zabija za 69:72, nakon toga Krajnović je promašio polaganje, da bi s druge strane Thornton zabio oba dva slobodna bacanja i time rješio utakmicu u korist Zelenih.
Najefikasniji kod domaćina bio je Marko Jurič sa double-double učinkom, 19 koševa, 12 skokova te 3 asistencije. Kod Škrljeva najraspoloženiji je bio Thorton sa 24 postignuta koša. Sandro Antunović je postigao 11, a Luka Barišić i kapetan Mario Rajčić po deset.
DepoLink Škrljevo se sada okreće srijedi i vrlo važnoj utakmici sa Zabokom u Mavrincima.