MAVRINCI Utakmica 1. kola HT Premijer lige za ostanak: Adria Oil Škrljevo – Sonik-Puntamika 64:54 (12:12, 18:17, 19:11, 15:14). SD Mavrinci. Gledatelja: 100. Suci: Jovović, Anzulović i Juraga. Opunomoćenik: Sirotić.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 3, Barnjak 11 (3-4), Rajčić 11 (1-2), Zovko 17 (1-4), Vrgoč 3 (1-1), Stojanović, Vucić 6 (2-2), Kostić, Šajin 11 (2-2), Ćošić 2.

SONIK-PUNTAMIKA: Marić 16 (7-7), Palčić 8 (2-2), Zelanto 4, Prskalo 14 (1-2), Ćutuk 7 (1-1), Kovačević, Šarlija 5 (3-6), Alić, Ninčević, Bašić.

Slobodna bacanja: AO Škrljevo 10-15, Sonik-Puntamika 14-18. Trice: AO Škrljevo 4-24, Sonik-Puntamika 6-24. Skokovi: AO Škrljevo 40 (14-26), Sonik-Puntamika 28 (6-22).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobjedom nad Sonik-Puntamikom otvorili su natjecanje u Ligi za ostanak. Bila je to izjednačena utakmica u prvom poluvremenu, no u drugom su poluvremenu domaći pokazali da više neće olako prepuštati bodove s domaćeg parketa.

Samo po 12 poena ubacile su momčadi u prvoj četvrtini, ali izjednačena se igra nastavila i u drugoj. Iako su domaćini s pola koša prednosti 30:29 otišli na odmor, gosti nisu odustajali.

Jelenković je nakon minutu i 40 ubacio tricu te su Zeleni pobjegli na 35:31, a zatim i na 36:31 nakon što je Zovko bio jednom precizan s linije slobodnih bacanja. No, Palčić ponovno vraća goste u igru tricom, 36:34, a uzvraća Barnjak, također s tri poena, 39:34.

Četiri minute prije sirene, imali su domaći 45:37 nakon koša Zovka, a potom i plus 9, 49:40 nakon polaganja Šajina, rezultat s kojim se otišlo na predah. U posljednju četvrtinu Adria Oil Škrljevo je pobjeglo na plus 13, nakon polaganja Rajčića u 31. minuti.

Uspjeli su domaći košarkaši održavati koliko-toliko sigurnu prednost, a gosti su tri minute i 51 sekundi prije kraja smanjili na minus 10 (59:49). Sonik je stigao i na minus osam 45 sekundi prije kraja susreta. No, Zovko je zakucavanjem ponovno donio svojoj momčadi sigurnih plus 10 (62:52).