Zeleni su “minus 10” s početka treće četvrtine postepeno smanjili na “minus dva” do kraja dionice (56:58), a serijom 6:0 na početku zadnje četvrtine, u kojoj se Stojanović istaknuo s dva zakucavanja, napokon došli u vodstvo (62:58)

RIJEKA Susret 5. kola HT Premijer lige za ostanak: Vrijednosnice Osijek – Adria Oil Škrljevo 71:85 (22:19, 17:13, 19:24, 13:29). Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 60. Suci: Perlić (V.Gorica), Katić (Slavonski Brod) i Pavičić (Zagreb).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Anyiarbany 4, Tomljenović 4, Kuany 21 (2-3), Bošnjak 4 (2-4), Perković 8 (2-4), Dugandžić 2, Grušanović, Tokić, Porobić 6 (2-3), Topolović 22 (8-10), Jurić, Czersky.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 20 (1-1), Barnjak 21 (5-6), Rajčić 13 (2-2), Zovko 7, Vrgoč 15, Stojanović 7 (1-2), Vucić, Kostić (0-2), Krešević, Šajin 2.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva probudili su se u drugom poluvremenu i uzeli dva boda protiv posljednjeplasiranih osječkih Vrijednosnica, kojima su se učvrstili na vrhu Lige za ostanak. Zeleni su “minus 10” s početka treće četvrtine postepeno smanjili na “minus dva” do kraja dionice (56:58), a serijom 6:0 na početku zadnje četvrtine, u kojoj se Stojanović istaknuo s dva zakucavanja, napokon došli u vodstvo (62:58).

Osječani su u utakmicu ušli puno agresivnije i s većom željom za prijeko potrebnom pobjedom. Zeleni su zabili pet trica u prvih 10 minuta, ali to nije bilo dovoljno za vodstvo, domaći su dominacijom u reketu držali konce igre u svojim rukama. Visokim presingom sredinom druge četvrtine su u nekoliko navrata ukrali loptu gostima, a nakon jedne takve akcije Dugandžić je pogodio za najvećih plus 12 domaćina (33:21).

Nakon odmora na koji se otišlo rezultatom 39:32 za Vrijednosnice, iz svlačionice su izašli energičniji Škrljevčani, a posebice je važno bilo buđenje kapetana Barnjaka, koji je prve poene na utakmici upisao tek u 17. minuti igre.

Na kraju je upravo on bio prvi strijelac gostujuće momčadi s 21 poenom, pitanje pobjednika riješio je realiziranom tricom dvije minute prije kraja susreta (77:66).

Najbolji pojedinci na susretu ipak su bili Ivan Vrgoč, koji je uz 15 poena upisao 10 skokova, šest asista, dvije ukradene lopte i jednu blokadu, te Toni Jelenković s 20 poena, sedam skokova, devet asistencija i dvije ukradene lopte.