Gosti iz Zagreba pružili su dobar otpor Škrljevu, međutim u neizvjesnoj i napetoj utakmici zeleni su bili uspješniji.

Gosti su uhvatili Škrljevo na krivoj nozi te su odmah na početku poveli s velikih 2-11.

Škrljevo je bilo u potpunosti izgubljeno u napadu te su to Analitičari odlično koristili. No, kad su došli do najvećih +13, 4-17, Škrljevo se probudilo iz mrtvih. Perković je probudio ofenzivu tricom, a onda je Radunić preuzeo uzde napada te zaredao s nekoliko koševa. Polako se primicalo tako Škrljevo sve do kraja četvrtine kada je na odmor otišlo sa samo -3, 21-24.

Nastavilo je Škrljevo u istome tempu igrati u drugoj četvrtini te mu se to ubrzo i isplatilo. Štemberger je tricom donio svojem klubu prvo vodstvo na utakmici, 29-28. Izmijenilo se vodstvo nekoliko puta, da bi onda Škrljevo napravilo seriju od 11-2. Do odmora je Škrljevo tako u potpunosti uspjelo preokrenuti rezultat te na poluvrijeme otići s +5, 50-45. Nastavak utakmice donio nam je još raspoloženije goste, koji su svjesni svoje situacije u ligi, grizli za svaku loptu. To im je ubrzo donijelo povratak u egal s Škrljevom, koje je kroz cijelu treću četvrtinu razmijenjivalo prednost s Analitičarima. U zadnjih deset minuta si izabranici Damira Rajkovića ušli s minimalnom prednošću od +3, 66-63.

Ključan događaj susreta je bila baraža trica Konjevića i Štembergera, koja je odvela Škrljevo na 80-73. Analitičari više nisu imali energije da opasnije zaprijete domaćinu te su morali priznati konačni poraz 87-77.

Fenomenalan je bio Siniša Štemberger, koji u nijednom trenutku nije izašao s terena. Susret je završio s 23 koša te čak 8 asistencija. Zanimljiva je činjenica da su svi igrači Škrljeva, koji su zabili koševe, susret završili u dvoznamenkastim vodama. Kod Hermesa su Rajić i Svoboda susret završili s 15 koševa.

Škrljevo je ovom pobjedom osiguralo ostanak u A-1 ligi.

Škrljevo – Hermes Analitica 87-77 (21-24, 29-21, 16-18, 21-14)
Gledatelja 400.

Škrljevo: Štemberger 23, Juričić, Molnar, Dubelj, Cook, Hrnjkaš, Boban 12, Radunić 12, Williams 12, Perković 13, Konjević 15

Hermes Analitica: Raič 14, Rajić 15, Škara 4, Svoboda 15, Mandalinić, Garafolić 13, Krstanović 9, Ušić 9, Đurinović, A. Krstanović.