MAVRINCI Susret 8. kola HT Premijer lige košarkaša: Adria Oil Škrljevo – Gorica 72:91 (18:23, 18:15, 21:23, 15:30). Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja 250.
Suci: Terlević (Pula), Vulić (Zadar) i Mirilović (Karlovac).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: 
Barnjak 8, Boban 7, Batur 12, Gospić 16, Riewer 6, Pandurić 17, Vucić, Cvitković, Benković 6, Kolić, Bjelanović, Vrkić.

GORICA: 
Vučić 13, Petrović 7, Papac 9, Mazalin 5, Brzoja 26, Majcunić 9, Babić 1, Mašić 15, Vraneš 4, Macner 2.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva doživjeli su novi domaći poraz, pravi potop u dvoboju s Goricom. Trener Damir Rajković je isključen, baš kao i Luka Vucić, koji je načinio dvije nesportske osobne pogreške. Presudila je nevjerojatna serija 16:0 u prve četiri i pol minute posljednje dionice, kada su gosti plus četiri pretvorili u velikih plus 20 poena razlike (57:77). Za domaću momčad, koja muku muči s ozljedama (Vrkić, Barnjak), to je bila previsoka prepreka.

Prvu četvrtinu možemo podijeliti u dva dijela. Veći dio prve četvrtine pripao je Adria Oil Škrljevu, koje je vodilo do 2 minute i 37 sekundi prije kraja, kada  je Gorica uspjela izjednačiti na 15:15, a posljednji dio pripao je gostima, koji su nakon deset minuta imali prednost 18:23.

Drugu četvrtinu dobili su domaćini rezultatom 18:15, ali se na veliki odmor otišlo prednošću gostiju 38:36. U tom dijelu za Zelene su pogađali Ivan Batur i Luka Pandurić. Treba naglasiti da je trener Zelenih Damir Rajković bio lišen usluga Domagoja Vrkića, koji je još uvijek povrijeđen od susreta s Hermes Analiticom, a dan uoči utakmice sporazumno su se rastali klub i Dragan Šekelja. Tako je strateg Škrljeva morao koristiti nisku petorku. Dodajmo da je nezaliječen igrao i kapetan Barnjak.

Početak drugog dijela u znaku je Gorice, koja je na isteku tridesete minute imala plus četiri 61:57, nakon što su u 27′ imali i plus jedanaest 60:49. Međutim, nakon što je u 28′ isključen trener Rajković zbog druge tehničke domaći sastav je prednost gostiju uspio smanjiti.


Posljednjih deset minuta bolje otvara Gorica, koja je napravila seriju 8:0 za prednost 69:57, pa je prvi pomoćnik Mirko Ščekić morao pozvati minutu odmora, koja nije pomogla jer gosti nakon tri mute odlaze na 73:53. Domaćin je prvi koš u posljednjoj četvrtini postigao tek nakon pet minuta igre, pa je pobjeda zasluženo otišla put Gorice, kod koje su najučinkovitiji bili Mislav Brzoja s 26 i Ante Mašić s 15 postignutih koševa. Kod domaćina najučinkovitiji bili su Luka Pandurić sa 17 i Ante Gospić sa 16 postignutih koševa.