Iako smo dobro ušli u utakmicu, stekli vodstvo, katastrofalna druga četvrtina je usmjerila domaćine u zasluženu pobjedu…

KVALIFIKACIJE ZA ULAZAK U A-1 LIGU, 1. kolo

KK GORICA – KK ŠKRLJEVO 79:62 (15:18, 23:6, 27:22, 14:16)

KK GORICA: Majcunić 9, Bičanić, Gazić, Grill, Bundović 8, Herendić 18, Kuga 3, Svoboda 8, Papac 3, Tušek, Pašalić 9, Primorac 21. TRENER: Z. Kovačević

KK ŠKRLJEVO: Ivanovski, Šljuka 9, Milekić 2, Modić, Jugo 12, Trbović 7, Zorić, Filipović 19, Šarčević, Velčić 12, Lipovščak 1, Kučan. TRENER: Z. Dragojević

Prvo kolo kvalifikacija odvelo je košarkaše Škrljeva na gostovanje kod ambiciozne Gorice, prvaka centralne druge lige. Nažalost svi zdravstveni problemi su čekali kvalifikacije, te je trener Dragojević rijetko kada u protekla dva tjedna imao na treningu više od sedam igrača. Ipak ekipa se skupila, međutim dva člana prve petorke Modić i Kučan su zajedno odigrali svega četiri minute.
I unatoč izostancima škrljevčani su dobro krenuli, protok lopte je bio brz i sa 7 poena Trbovića vode sa 6:11. Primorac i Herendić uzvraćaju za domaće, ali Filipović i Velčić poentiraju za 15:18 i vrlo dobrih prvih deset minuta.
Druga četvrtina počinje tricom Šljuke i gosti iz Bakra povisuju na 15:21, da bi nakon time-outa domaćina stvari počele izmicati kontroli.
Teško se sjetiti kada su “zeleni” košarkaši bili tako zeleni i u igri, lako su se gubile teško stečene lopte u obrani, neforsirane greške su vratile domaćina u život koji preko Herendića, Primorca i Pašalića kažnjavaju svaku grešku. Tada je došlo do potpunog raspada u igri Škrljeva i goričani nošeni publikom čine seriju 23:3 (15:21), što je poslije se pokazalo i riješilo pobjednika, te se na odmor odlazi sa 38:24.
Drugo poluvrijeme Škrljevo počinje poentirati, međutim sada raspoloženi i rasterečeni domaćini ne dopuštaju nikakav preokret, pa iako se par puta razlika spustila na 10 poena, ona je ubrzo podignuta i sa konačnih 79:62 možemo čestitati domaćinima na uvjerljivoj i zasluženoj pobjedi.

Nažalost osam žutih minuta u drugoj četvrtini je bilo previše za nadoknaditi, zanimljiv je podatak od čak 16 izgubljenih lopti Škrljeva u prvih 20 minuta (3 u drugih 20), te pomalo čudan kriterij suđenja gdje su naši košarkaši prvo slobodno bacanje izveli tek u 25 minuti utakmice (Jugo).
Slijedi još jedno gostovanje već u utorak u Ludbregu kod pobjednika regije Sjever i ekipe koja je prvo kolo bila slobodna, a već sada ta je utakmica presudna ukoliko želimo i dalje imati visoke ambicije i ciljeve.

Poslije susreta treneri i igrač domaćih su izjavili:

Zvonimir Kovačević, trener KK Gorica: „Čestitao bi prvo protivnicima na fer i sportskoj borbi. Početni grč se više osjetio kod nas, jer nam je ruka bila kratka, što se je odrazilo na puno promašenih otvorenih šuteva. Kasnije nam se je otvorilo te smo iskoristili širinu koju imamo. Završetak utakmice smo trebali odigrati i suverenije. Dva boda su tu, a najbolja stvar je što smo primili samo 62 koša.“

Zoran Dragojević, trener KK Škrljevo: „Čestitam momčadi Gorice na pobjedi. Iskoristili su pad u našoj igri u drugoj četvrtini. Moram spomenuti kako je nama u rotaciji nedostajao Marin Modić, što se je osjetilo u našoj igri. Sad se loptica seli nama u dvorište da moramo pobijediti doma. Još ništa nije izgubljeno, jer još ima sedam utakmica.“

Ivan Papac, KK Gorica: „Bilo je teško, što je i razumljivo. Među nama se je osjetio neki grč, ali nakon deset minuta smo to probili, te je sve sjelo na svoje mjesto. Smatram da nismo odigrali našu pravu utakmicu kako smo znali igrati kroz prvenstvo, no pokazali smo kvalitetu i zasluženo pobijedili. Mi ćemo napraviti sve da i dalje nastavimo tako.“

Gorica u srijedu u 19 sati igra u Borovu dok će Škrljevo u utorak u 18:30 pokušati doći do prve pobjede protiv Grafičara.

Izjave i foto sa KK Gorica.