Košarkaši Adria Oil Škrljeva nisu uspjeli iskoristiti prvu meč loptu za ulazak u Ligu za prvaka izgubivši u zagrebačkoj dvorani II Doma sportova od Cedevite Junior 86:78, pa im iduće subote od 18 sati predstoji nova šansa protiv istog protivnika na Mavrincima.
Adria Oil Škrljevo bolje otvara utakmicu pa u tri navrata ima plus šest (3:9, 6:12, 9:15) nakon što je Ivan Vrgoč pogodio dvije trice, a kapetan Josip Barnjak postigao šest koševa. Domaćin je preokrenuo rezultat na početku devet minute, točnije minutu i 38 sekundi prije velikog odmora kada je Rok Radović poentirao za 21:19. Tridesetak sekundi kasnije Cedevita Junior ima plus pet nakon što je tricu pogodio Ivan Miličević za 24:21. U posljednjih 11 sekundi prve četvrtine viđene su još dvije trice. Prvo je Toni Jelenković smanjio na minus dva 26:24, da bi sa sirenom Goran Filipović postavio konačni rezultat na malom odmoru od 29:24.
Druga četvrtina pripala je Vitaminima koji su je dobili rezultatom 24:17. Razigrao se Filipović, koji je do poluvremena zabio 15 koševa uz četiri postignute trice. Uz njega Ivan Miličević je zabio deset koševa. Domaćin je najveću prednost od plus 17 imao u dva navrata, u 17′ 48:31 i na početku 19′ 51:34. Do kraja poluvremena Cedevita Junior postiže još dva koša, a gosti na krilima Tonija Jelenkovića smanjuju na 53:41, koliko je stajalo na velikom odmoru. Kod Zelenih Barnjak je tijekom prvog poluvremena zabio 10, a Jelenković i Vrgoč po osam.
Treći period igre minimalno je pripao Adria Oil Škrljevu 21:20. Gosti su početkom 25′ došli na minus osam 60:52, ali domaćin nije dozvolio preokret pa se na mali odmor na isteku tridesete minute otišlo prednošću Vitamina 73:62.
Koševima Maria Rajčića i Jelenkovića Zeleni u 34′ minuti dolaze na minus devet pri rezultatu 75:66, a dvije i pol minute kasnije i na minus osam 81:73 nakon što je Jelenković pogodio oba slobodna bacanja. Do kraja utakmice su ostale 3 minute i 13 sekundi a nakon što su se obranili gosti preko Jelenkovića dolaze na minus šest 81:75. Imali su Zeleni prigodu i za minus tri pri rezultatu 84:78, ali je trica Jelenkovića zapela na obruču, pa je najučinkovitiji na utakmici Filipović potvrdio konačnu pobjedu domaćina 86:78. Spomenuti Filipović je na kraju zabio 23 koša uz pet postignutih trica, a Barnjak kod gostiju 23. Uz kapetana Adria Oil Škrljeva efikasni u redovima Zelenih sa Škrljeva su bili Jelenković sa 17, Vrgoč sa 13, te Daniel Zovko sa 10 postignutih koševa.