Košarkaši Adria Oil Škrljeva izgubili su u Poreču od ruskog prvoligaša Eniseya u vrućoj završnici 92:89, nakon što je šest sekundi prije kraja utakmice Rajčić tricom mogao donijeti minimalno vodstvo Zelenima, a Adway tricom sa sirenom produžetak.

Bila je to posljednja pripremna utakmica košarkaša Adria Oil Škrljeva pred otvaranje nove sezone iduće subote, gdje u okviru 1. kola HT Premijer lige gostuju u Dubravi protiv Furnira u kojoj su odlično parirali mnogostruko skupljoj ekipi.

Adria Oil Škrljevo, koje je nastupilo bez centra Šaina i beka Vucića dobilo je prvu četvrtinu 25:24 protiv jake ruske ekipe Eniseya. Tijekom prvih deset minuta ekipa iz Sibira samo je dva puta imala minimalno vodstvo, u prvoj i posljednjoj minuti. Sve ostalo bilo je u znaku Zelenih, koji u 5′ imali plus šest 14:8, a u 8′ i plus pet 20.17. kada je deset sekundi prije kraja četvrtine Brown pogodio tricu za prednost Eniseya 24:22, uzvratio je tricom Stojanović za prednost Škrljeva.

Nakon što je ruska ekipa u 11′ došla do četvrtog izjednačenja na utakmici 27:27, igrači trenera Dražena Anzulovića prelaze u vodstvo i održavaju ga do poluvremena. Enisey je u dva navrata imao plus osam (38:30 i 44:36), ali se Škrljevo uspjelo vratiti za konačnih 46:41 na isteku dvadesete minute. Kod Zelenih  najučinkovitiji bio je kapetan Josip Barnjak s 9 te Mario Rajčić sa sedam postignutih koševa uz dvije trice Taylora Adwaya. Amerikanac Ware zabio je 10 koševa za rusku ekipu.

Nastavak utakmice u znaku je Zelenih koji u 22′ dolaze do petog izjednačenja 46:46, a potom na krilima krilima mladog Edina Bešića koji postiže sedam koševa u nizu, dvije dvice i tricu,  i u vodstvo 58:59 u 27′. Adria Oil Škrljevo tu ne staje pa na isteku tridesete minute imaju prednost 71:62, zabivši rusima 30 koševa u trećoj četvrtini.

Na početku posljednje četvrtine Škrljevo odlazi na plus deset 76:66, ali se Enisey vraća na krilima Amerikanaca Browna Willisa. Iako su Rusi imali plus sedam 87:80 u 37′ ušlo se u neizvjesnu završnicu. Barnjak se na kraju zaustavio na 16, Adway sa četiri trice na 12 te Stojanović na 10 postignutih koševa. Kod Eniseya Brown je postigao 19 koševa.

Enisey: Ware 10, Barbuskin 1, Viktorov 8, Balasanov 13, Sonko, Brown 19, Yakusnih 4, Willis 17, Ersanov, Gerazimov 5, Savović 14, Vimnik. Trener: Dražen Anzulović.

Adria Oil Škrljevo: Rajčić 9, Jelenković 9, Adway 12, Barnjak 14, Kostić, Bešić 7, Stojanović 10, Marinelli 5, Hortman 8, Vrgoč 10. Trener: Damir Rajković.

Dražen Anzulović, trener Eniseya: Svaka čast Škrljevu. Odigrali su sjajnu utakmicu i pružili dostojan otpor mojoj ekipi. Moji igraći su se opustili nakon dvije pobjede nad Zadrom. Posebno sam nezadovoljan igrom Amerikanaca. Volio bih odigrati još jednu utakmicu sa Škrljevom koji je odličan protivnik za uigravanje.”

Damir Rajković, trener Adria Oil Škrljeva: “Odlično smo odigrali obranu i svaka čast mojim momcima. Ako ovako budemo igrali u prvenstvu onda nema bojazni za našu igru. Ova je bila prava utakmica u kojoj smo pokazali što možemo.”