Vrlo dobrom izvedbom Škrljevčani su već nakon deset minuta stekli veliku prednost…

ROVINJ – ŠKRLJEVO 43:89 (7:25, 13:22, 15:17, 8:25)

ROVINJ: Banko 9, Tombel, Komadina 5, Honović 7, Marđetko, Zečević 3, Ključević, Solina 6, Šturman 2, Codacci 3, Franković 8.

ŠKRLJEVO: Mitić 5, Prostran 7, Bjelanović 2, Amančić 3, Gržinić 15, Kraljić 14, Trbović 8, Modić 7, Kozlevčar 16, Velčić 3, Cvitanović 8.

Posljednjeplasirani Rovinj dočekao je vodeću ekipu prvenstva i slobodnim bacanjima Banka i Honovića poveo 2:0, međutim vrlo brzo je slijedio škrljevski odgovor serijom 15:0, koju su koševima činili Kraljić, Modić i Prostran. Sa rezultatom 7:25 završena je prva četvrtina koja je pokazala smjer utakmice, a u prvih deset minuta istaknuo se Kraljić sa 11 poena. Agresivna obrana, dobar obrambeni skok (Cvitanović 11sk) i brzi napadi povećavali su razliku na semaforu u drugoj četvrtini, Kozlevčar i Gržinić (15p,5sk,5as) predvode u tom razdoblju svoju ekipu, te uz poene juniora sa svih strana poentiraju u domaći koš. Bez ozlijeđenog kapetana Šarčevića i prvog strijelca Škrljeva, Surine ipak se na poluvrijeme odlazi sa 20:47, uz vrlo dobru igru naših košarkaša. Do kraja utakmice oba trenera daju priliku svim igračima, škrljevski juniori Mitić, Bjelanović i Amančić igraju vrlo dobro, te se cijela ekipa upisuje u listu strijelaca u novoj dvorani Rovinjske gimnazije. Čestitke ekipi Rovinja i treneru Orbaniću na fer i korektnoj utakmici, te im želimo više veselja i pobjeda u nastavku prvenstva.