Razlika u kvaliteti i spremnosti momčadi bila je presudna u utakmici koja je rješena već u prvoj četvrtini…

Prekrasna nova dvorana u Opatiji po prvi puta je ugostila naše košarkaše koji su željeli nastaviti pobjedničku seriju, te tako zadržati prednost nad pratiteljima iz pulske Stoje. Krenulo je vrlo dobro, Jugo, Modić i Kučan su vrlo brzo ostvarili prednost od 2:13, te su domaćini tek koševima Marune i Kovačevića pomalo pratili škrljevski ritam koji je zabilježio 12:28 prednost prve četvrtine. Nakon poveće prednosti došlo je do rotacija u našoj ekipi što je donekle razbilo ritam, međutim prednost se još i povećala na 24:43.

Uska zona opatijaca primorala je naše košarkaše na veliki broj ispucanih trica, ali zahvaljujući odličnom skoku, prvenstveno Filipovića (7sk,7 as) Modića i Trbovića dobivali smo puno popravnih šuteva, koje su Jugo (5 trica) i Modić (4trice) znalački pospremili u domaći koš. Preciznost je do kraja utakmice pala, što su i opatijci iskoristili, te su s par kontri uspjeli utakmicu završiti rezultatom 60:90.

OPATIJA- ŠKRLJEVO 60:90 (12:28, 12:15, 18:32, 18:15)

OPATIJA: Protega 2, Tatara 4, Mandić 2, Maruna 16, Božićević, Piškor 5, Popić-Mileusnić 7, Kovačević 14, Žeželj 10, Negro.

ŠKRLJEVO: Lipovščak, Ivanovski 4, V.Gaćeša 5, Trbović 8, Modić 16, Jugo 25, Kučan 17, Zorić 2, Filipović 6, Mitić, Šarčević 2, Velčić 5.