Zeleni sa Škrljeva došli su do šeste prvenstvene pobjede savladavši u dvorani na Mavrincima Hermes Analiticu 89:72. Adria Oil Škrljevo do pobjede je došao teže od očekivanja, jer se „fenjeraš“ odlično držao tri četvrtine.

Prvih deset minuta počelo je stalnim izmjenama vodstva. Gosti na krilima Ivana Svobode pariraju domaćinu, pa sve do šeste minute Adria Oil Škrljevo se ne uspijeva odlijepiti u vodstvu. Početkom osme minute Zeleni dolaze na plus šest 19:13, da bi se na mini odmor otišlo vodstvom domaćina 21:17. Kod domaćeg sastava mladi Dario Cvitković koji je silom prilika postao prvi centar jer je Arkim Martin Robertson ozlijeđen, postigao je sedam koševa, isto koliko i Svoboda kod Hermes Analitice.

Početkom druge četvrtine trener Zelenih Damir Rajković u igru uvodi kapetana Antonia Bobana i novo pridošlog Frana Pilepića, koji u samo nekoliko minuta postiže sedam koševa, a domaćin u 16′ odlazi na plus deset 33:23. Goste je šut stao, jer uz Svobodu koji je postigao deset, samo je još Filip Kordić zabio sedam koševa, a ostatak ipak malo da bi se pariralo Zelenima. Na počeku posljednje minute domaćin ima i plus 14 nakon što je Jure Gunjina položio za 42:28. Na veliki odmor se odlazi vodstvom Škrljevčana 43:32. Najučinkovitiji kod domaćeg sastava bio je Cvitković sa 9, te Pilepić i Gunjina sa po 7 postignutih koševa.

Nastavak utakmice u znaku je Crvenih iz Zagreba, koji stalno prijete Zelenima i smanjuju razliku. Iako, domaćin u 24′ ima plus jedanaest 50:39, gosti u 28′ stižu na minus četiri 56:62. Svoboda je nezaustavljiv i za nešto više od 26 minuta postiže 21 koš. Na isteku tridesete minute na semaforu stoji samo plus pet za domaći sastav 60:55. Svobodi se pridružio i Grgur Brčić koji je postigao deset koševa.

Pobjednik je odlučen u posljednjih deset minuta, kada se Zeleni odvajaju na četrnaest razlike u 25′. Konačnih 89:72 plod je dobre igre Gunjine, Barnjaka i Pilepića koji su nemilice trpali koš Analitičara. Na kraju: Gunjina 18, Barnjak 17, a Pilepić 13 postignutih koševa. Najučinkovitiji na utakmici bio je Svoboda sa 25 postignutih koševa uz tri trice.