Košarkaši Škrljeva ostvarili su drugi poraz ove sezone, i to na drugom gostovanju. U Velikoj Gorici istoimeni je domaćin pobijedio sa 85:79 u utakmici koju su izabranici Aramisa Naglića mogli riješiti u svoju korist.

Barem ako je suditi po početku, na ulasku u treću minutu rezultat je bio 0:10. Ipak, do kraja utakmice trebalo je odigrati još trideset i sedam minuta. Škrljevčani su se ponovo susreli s problemom ‘zadihanosti’ i ispustili stečenu prednost.

Redom su na startu ulazile lopte u gorički koš, Radunić, Stipčić, Rogić i Perković dali su nagovjestiti mnogo lakši posao za zelene iz Bakra, no bila je to samo jedna od prvoligaških zabluda. U četvrtoj je minuti bilo 2:16, najveće je to vodstvo Škrljeva na utakmici, a jedini koji se može pohvaliti da je zabio koš za domaći sastav bio je Marin Zrnić. Gorica je krenula s dvije trice Herendića, stigla na 9:18, a prednost se koševima Mašića i Papca stala topiti. Kusovom tricom u završnici prve četvrtine još uvijek je sve izgledalo dobro, na kraju prvog perioda rezultat je stao na šest koševa gostujuće prednosti.

Škrljevo je vodstvo zadržalo i na poluvremenu, no u drugoj je četvrtini postiglo mršavih trinaest poena. Kus je sredinom druge zabio za 23:31 i odgodio povratak neizvjesnosti u susret koji je kasnije bio prelomljen serijom domaćih trica. Na ulasku u drugo poluvrijeme mini-seriju Škrljeva rade Stipčić i Perković (36:43), kasnije se pridodaju Rogić i Radunić pa sve skupa poprima početne obrise budući se Škrljevo odvaja na 38:48. Tricama Skokne i Prgoemta Goričani se približavaju, nije prošlo dugo, a već su koševima Zrnića i Mašića stigli u vodstvo (53:52). Od tada, ispuštaju ga samo jednom…

Širenjem škrljevskog reketa stigli su domaći do slavlja i tako se vratili nakon poraza od Kvarnera 2010 na Kozali. Za momčad koja se ove sezone prvi puta natječe u društvu najboljih uvodna su dva poraza najbolja škola. Prvu pobjedu Škrljevo će tražiti iduće subote kada na premijernu predstavu na Mavrincima stiže šibenski Jolly.

A-1 liga košarkaša – 2. kolo
GORICA – ŠKRLJEVO 85:79 (19:25, 17:13, 22:18, 27:23)

GORICA: Gazić. Kapusta 7 (5-6), Šutalo, Petrović 11 (3-4), Mašić 18 (7-8), Konjević, Zrnić 14 (1-2), Papac 9 (0-2), Demo, Herendić 11 (2-2), Prgomet 9 (1-2), Skokna 6 (3-4)

ŠKRLJEVO: Surina, Kus 17 (5-7), Rogić 22 (7-7), Bilalović (0-2), Juričić 3, Perković 13 (1-2), Modić 2, Radunić 10 (2-3), Velčić, Ceranja, Stipčić 12 (2-2), Prostran

Slobodna bacanja: Gorica 22-30 Škrljevo 17–23.
Trice: Gorica 13-27 Škrljevo 6-22
Skokovi: Gorica 34 Škrljevo 31.
Izgubljene lopte: Gorica 14 Škrljevo 13

Novinar: Patrik Mršnik
Fotografija: Krešimir Černeka/Creative Media