U derbiju začelja, u iznimno važnoj utakmici naši su košarkaši došli do druge pobjede u prvenstvu…

Košarkaši Škrljeva došli su do druge prvenstvene pobjede u devetom kolu. Bodovi protiv izravnog konkurenta Kaštele u borbi za opstanak mogli bi biti od presudne važnosti. U novoj „high-scoring“ utakmici (86:78) za A-1 ligaški nivo trener Aramis Naglić imao je petoricu dvocifrenih igrača.

Ova pobjeda izuzetno nam je važna. Očekivao sam tešku utakmicu, budući da smo psihološki pali nakon svih tih poraza u zadnje vrijeme i to se vidjelo. Imali smo dosta igrači koji su pali i nisu bili u današnjoj utakmici, rekao je Naglić nakon utakmice u Mavrincima.

Nakon zaostatka od 17:26 krajem prve četvrtine, Zeleni su se vratili i zabili 32 koša u drugoj dionici, preuzevši vodstvo do odlaska na odmor. Ponovno je ključan bio učinak dvojice najiskusnijih, Kus s 24 i Perković s 20 koševa nosili su Zelene do slavlja. Nakon 77:67 pet minuta prije kraja gosti su napravili seriju 8:0 i primaknuli se na minus dva. No, domaći nisu ispustili pobjedu.

Nismo se iscrpili i pali kao u ranijim utakmicama. Ukazao se večeras i Mateo Juričić koji je odigrao odličnu utakmicu, svoj obol dao je i mladi Jurica. Stipčić je također bio dobar, a svojim iskustvom Kus i Perković iznijeli su najveći dio tereta. Nije ni njima lako provesti na parketu 30 minuta, ali kažem, sa skraćenom rotacijom zbog indisponiranosti nekih igrača nije bilo puno mogućnosti. Ovo je važna pobjeda koja nas sada uoči Splita može psihološki podignuti. Imamo slobodno kolo i dva tjedna za kvalitetnu pripremu, zaključio je Aramis Naglić.

A-1 liga košarkaša – 9. kolo:
ŠKRLJEVO – RIBOLA KAŠTELA 86:78 (17:26, 32:22, 15:12, 22:18).
Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 400.
Suci: Perlić (Velika Gorica), Holjevac i Katić (oba Sl. Brod).

ŠKRLJEVO: Surina, Kus 24, Jurica 12, Bilalović, Juričić 11, Trbović, Perković 20, Radunić 4, Ceranja 2, Stipčić 11, Molnar, Rogić 2.

RIBOLA KAŠTELA: Junaković 19, Rašetina 7, Blažević, Madunić, Došen 20, Galić 5, Brzica, Mandić 15, Kujundžić, Režić 12.
Slobodna bacanja: ŠKR (11-15) KAŠ (13-20). Trice: ŠKR (7-23), KAŠ (9-24). Skokovi: ŠKR (31) KAŠ (31). Izgubljene lopte: ŠKR (8), KAŠ (21).

HRT/Radio Rijeka