Košarkaši Adria Oil Škrljeva doživjeli su najteži poraz u klupskoj povijesti.

Na Mavrincima je Cibona slavila 114:55.

Bio je to drugi poraz Škrljeva u prošlom tjednu, nakon što su u češkim Pardubicama izgubili od istoimene domaće momčadi u Alpe Adria Cupu 88:67.

– U Češkoj smo dobro odigrali unatoč porazu, posebno ako znamo da se putovalo deset sati. U prvom dijelu smo čak i vodili, ali u Alpe Adria Cupu ima vrlo domaćinskog suđenja pa je tako njima suđeno u prvom dijelu 21 slobodno bacanje, a mi smo ih imali samo 8 u cijelom susretu. No, bez obzira na to pali smo u zadnjoj četvrtini i Pardubice, koje su treća momčad češke lige, preskočile su nas. Starije igrače smo ostavili doma, priliku smo dali mlađima koji su dali puno, a na probi je bio i Martin Robertson iz Grenade. Roberston je zabio 24 poena i 10 skokova što je odlično i on će nam dobro doći u nastavku sezone, rekao je predsjednik Adria Oil Škrljeva Vice Sep.

Protiv Cibone Robertson nije mogao igrati, a još uvijek nisu na raspolaganju kapetan Barnjak i Vrkić te su mlade snage ponovno iznijele utakmicu.

– Barnjak je pokušao, ali još nije spreman, Vrkić također. Ušli smo dosta dekoncentrirano, neborbeno, loše smo odigrali i nadam se da ćemo izvući pouke iz  najtežeg poraza ikad. Ozljede nas prate i dalje, ali sad slijedi prijelazni rok i moramo dovesti još dva, tri igrača jer ćemo se inače boriti za ostanak, a to ne želimo, dodaje Sep.

Šekelja se nije pokazao kao igrač za Škrljevo, a Gospić odlazi u jaču sredinu.

– Vjerujem da s dva, tri karakterna igrača možemo do sredine ljestvice u preostalih 22 kola. Liga je sve jača, budžeti su sve veći, a nama je malo teže jer smo još uvijek na istom skromnom proračunu. Nama će najveće pojačanje biti da ozdrave  Barnjak i Vrkić, mišljenja je predsjednik Adria Oil Škrljeva.

Robertson će do petka biti registriran te će moći nastupiti u domaćem dvoboju protiv Zadra (petak 18 sati), ali još uvijek je upitno hoće li se ozlijeđeni oporaviti.

– Protiv Zadra teško da možemo puno i kada smo kompletni, glavno da nam se Barnjak i Vrkić vrate oporavljeni za utakmice sa našim izravnim konkurentima. No, bez obzira tko bude igrao očekujem da dečki daju sve od sebe, poručio je Sep.

Prijelazni rok među klubovima Premijer lige je u prosincu, Škrljevo  nekog igrača iz drugih liga može dovesti do 6. veljače.

Izvjesno je da bi osim Robertsona do petka dres Škrljeva mogla odjenuti još jedna prinova, no njegovo će ime biti otkriveno kada papirologija bude riješena.