Košarkaši Adria Oil Škrljeva danas ugošćuju Cibonu u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja HT Premijer lige (18 sati). Škrljevčani su u prvom susretu nadigrali Vukove u trećoj i četvrtoj četvrtini, ali lošije prvo poluvrijeme donijelo je preveliku prednost Ciboni koja je slavila 92:80.

– Presudno je bilo to što smo imali previše izgubljenih lopti u prvome poluvremenu, što su oni kažnjavali i stvorili veliku prednost. Kada smo u trećoj četvrtini počeli bolje čuvati loptu i igrati bolju obranu, smanjili smo na čak četiri poena zaostatka, imali smo i otvorenu tricu za poen zaostatka koju, nažalost, nismo iskoristili. Oni su se vrlo brzo oporavili, uglavnom uzimajući napadačke skokove, a to je definitivno još jedan element na koji ćemo morati pripaziti u drugoj utakmici – rekao je trener Adria Oil Škrljeva Damir Rajković.

Škrljevčanima su najveći problem predstavljala slobodna bacanja, realizirali su tek deset iz 22 pokušaja.

– Statistički gledano, imali smo bolji postotak šuta i za dva i za tri poena od Cibone, ali smo imali velikih problema sa slobodnim bacanjima. Nažalost, po postotku smo ih realizirali jednako kao i trice. Ako i to dovedemo u red, mislim da ćemo imati jednu otvorenu utakmicu – objašnjava trener Škrljeva koji je generalno bio zadovoljan angažmanom svojih igrača.

Pristup igrača je bio odličan, tu nemam zamjerki, jedino ćemo taktički promijeniti neke stvari i nadam se da će igrači to dobro prihvatiti. U fazi napada definitivno moramo biti koncentriraniji, ali prije svega, trebat će bolji angažman u obrani jer su nam zabili čak 92 poena. Ako budemo odgovorniji u skoku i građenju da ne uzimaju napadačke skokove, smatram da imamo šanse. Uostalom, protiv svih tih jačih ekipa cilj nam je svesti utakmicu na što manji broj poena, ući u posljednjih pet minuta u egalu i onda u tom periodu pokušati iznenaditi. Svjesni smo da takvu momčad ne možemo dobiti glatko, zato moramo igrati jednu čvrstu utakmicu u kojoj Cibona mora stalno osjećati dozu strepnje o konačnom ishodu – zaključio je Rajković.

Ako žele izboriti treću utakmicu, Škrljevčani danas moraju pobijediti Vukove. U suprotnom, mogu na zasluženi odmor i pripremiti se za iduću sezonu.

www.novilist.hr

Luka Medak