26.04.2018, Čavle; HT Premijer liga

KK Škrljevo – KK Cibona 66:94 (16:22, 17:35, 11:15, 22:22)

Škrljevo: Šarac 9, Štemberger 6, Jashari, Barnjak 7, Boban 2, Hrnjkaš, Perković 7, Konjević 15, Furlan 10, Janc, Vranković, Stipčić 10.
Cibona: Jularić 2, Bilinovac 10, Uljarević 13, Bistrović 3, Ratkovica 3, Žorić 6, Ćorić, Gilbert 14, Novačić 11, Bošnjak 4, Rozić 5, Ljubičić 12.

Statistika utakmice: http://www.fibalivestats.com/u/HKS/803226/bs.html

U sklopu posljednjeg, 26. kola HT Premijer like košarkaša, KK Škrljevo je u dvorani na Mavrincima ugostilo košarkaše Cibone. Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast mladom košarkašu Kastva, 17-godišnjem Matiji Kataliniću koji je jučer izgubio dvogodišnju bitku sa teškom bolešću.

Dvoboj dviju momčadi koje će se već iduće srijede ponovo susresti u četvrtfinalu doigravanja u svim je segmentima igre pripao gostima. Ključna je za veliku rezultatsku razliku bila druga četvrtina na kraju koje su gosti iz Zagreba vodili sa čak 24 koša razlike. Do kraja utakmice Cibone je rutinski iskontrolirala utakmicu koristeći pritom igrače koji su ove sezone imali skromniju minutažu. Najbolje je pruženu priliku iskoristio mladi Krešimir Ljubičić koji je upisao 23 koša i 14 skokova te si je time priskrbio titulu igrača utakmice.

Od učinka domaćih igrača valja istaknuti Konjevića (15 koševa, 3 skoka i 2 asistencije) i Stipčića (10 koševa, 4 skoka i 8 asistencija). U poluvremenu utakmice okupljenim su se gledateljima kratkom međusobnom utakmicom predstavili polaznici škole košarke Škljevo i škole košarke Kostrena. Unatoč teškom porazu na kraju regularnog dijela sezone, KK Škrljevo može biti itekako zadovoljno dosadašnjim dijelom sezone budući da su po prvi puta izborili nastup u doigravanju.

Sraz Škrljeva i Cibone u doigravanju započinje već u srijedu utakmicom u Zagrebu. Druga utakmica odigrat će se na Mavrincima u subotu u 19h. U polufinale doigravanja plasirati će se ona momčad koja prva ostvari dvije pobjede. (Torpedo.media)