Košarkaši Adria Oil Škrljeva došli su do prve pobjede u Premijer ligi! Na današnjem uzbudljivom susretu u Sinju pobijedili su domaćeg Alkara na “vrućem” terenu rezultatom 79:73. Najbolji igrači bili su Gabriel Marić iz domaće te Corey Spence iz gostujuće ekipe – svaki s po 19 koševa.

Domaćini otvaraju utakmicu tricom Markulina, da bi Zeleni uzvratili s pet koševa u nizu – najprije Spence za dva, a onda Krstanović za tri. Alkar u šestoj minuti vodi sa 17:7, no gosti se ne predaju: nakon trice Siniše Štembergera i dva iskorištena slobodna bacanja Spencea, minutu i 36 sekundi prije kraja prve četvrtine opet dolaze do minimalnog vodstva od 17:18. Ipak, na mini-odmor se odlazi vodstvom domaćina 23:20, nakon što je šest koševa ubacio Gabriel Marić.

Nastavak utakmice u znaku je Alkara, koji odmah na početku druge četvrtine odlazi na plus osam (28:20). Gosti domaćinima ne dopuštaju veće odvajanje, da bi Barnjak na minutu i 17 sekundi do poluvremena izjednačio na 37:37. No na na veliki odmor ipak se odlazi s prednošću Alkara 41:38. U prvih dvadeset minuta Gabriel Marić kod Alkara zabio je 15 koševa, dok su kod Škrljeva po osam ubacili Spence, Barnjak i Krstanović.

Kakav početak drugog dijela za goste sa Škrljeva! U samo dvije minute i 23 sekunde s -3 odlaze na 44:50! Bio je to preokret na krilima američkog dvojca Corey SpenceAchraf Yacoubuo, koji svaki postižu po pet koševa (trica + dvica). U šesnaestoj minuti, nakon dviju kontri domaćina, rezultat je ponovno izjednačen, 54:54, no s terena je tada iznesen kapetan Škrljeva Josip Barnjak koji je povrijedio nogu. Nakon trideset minuta na semaforu je stajalo 58:59.

Posljednjih deset minuta petorka Škrljeva u sastavu Štemberger, Spence, Ušić, Yacoubou i Krstanović u “vrućoj” je završnici uspjela odnijeti pobjedu. Kod domaćina najučinkovitiji bio je Gabriel Marić s 19, dok su kod Škrljeva najbolji bili Spence s 19, Ušić s 14 i Yacoubou s 13 koševa. Na kraju je sinjska publika pljeskom nagradila pobjednike koji su tako drugu godinu zaredom odnijeli dva boda iz alkarskoga grada.

SINJ Susret 4. kola Hrvatski Telekom Premijer lige košarkaša: Alkar – Adria Oil Škrljevo 73:79 (23:20, 18:18, 17:21 15:20). Gradska sportska dvorana. Gledatelja 700. Suci: Radojković (Split), Čanković i Hordov (Zadar).

ALKAR: Modrić, Vučić 19, Markulin 11, Kanaet 4, Brown 17, Boban, Marić 19, Elez, Žaper 3, Bašić, Šimunović-Erpušina, Jurela.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Štemberger 10, Krstanović 8, Ušić 14, Yacoubou 13, Spence 19, Kučan, Barnjak 8, Krajina, Vranković, Šarac Marko 7, Kolić.