Oslabljeni za neigranje Jasmina Perkovića, Škrljevo je zabilježilo novi poraz…

Ni u Bedekovčini kod Zaboka košarkaši Škrljeva nisu mogli doći do prve pobjede u A-1 ligi. Domaćin je bio bolji sa 72:63 u utakmici u kojoj je gostima iz Bakra nasušno nedostajao Jasmin Perković. Krilni centar u sastavu Aramisa Naglića zbog problema s leđima nije bio u stanju otputovati u Hrvatsko zagorje kako bi svojoj momčadi pomogao na putu do eventualnog prvog para bodova u prvoj ligi.

Nedostajala je i adekvatna pomoć Davora Kusa, koji je za devetnaest minuta samo dva puta ‘pogledao koš’, dobro je s druge strane odigrao Igor Trboić koji je u igri postigao deset poena, od čega dvije škrljevske trice. Još je samo jedna ušla u tijek utakmice, njen je potpisnik bio Roko Rogić. Škrljevo je u nastavku pojačalo tempo, što dosad nije bilo slučaj pa se razlika od petnaest poena za domaćine spustila na prihvatljivih devet na kraju.

U prvom dijelu gosti su zabili samo jednu tricu od šesnaest pokušaja, ostali su do kraja i nadskakani. Radunić i Velčić podijelili su minute pod koševima što je značilo da je u igri dobar dio vremena mogao provesti i jedini preostali ‘zaštićeni’ – Bilalović. Kemijanja nisu donijela ploda momčadi Škrljeva jer bodovi su ostali u Bedekovčini.

Novo pojačanje Zaboka, Chris Warren zabio je četrnaest poena, više od njega postigao je raspoloženi Vuković, a nesuđeni ‘kvarnerovac’ Ante Gospić uknjižio je devet koševa. Ponovio se nakon prve četvrtine isti problem za Škrljevo – primili su čak dvadeset i devet poena.

S obzirom na to da na utakmici nije bilo Perkovića, a može se reći – barem po njegovoj statistici, niti Kusa, Škrljevo uz veći broj minuta za Ceranju, Velčića, Surinu i Bilalovića uopće ne izgleda loše. Izgleda spremno za prve bodove već u petak kada na Mavrince u sklopu petoga kola stiže momčad Osijeka.

A-1 liga košarkaša – 4. kolo

ZABOK – ŠKRLJEVO 72:63 (29:16, 13:11, 13:14, 17:22)

SD Bedekovčina. Gledatelja 200

Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Nikola Perlić (Velika Gorica) i Goran Kovačević (Split)

ZABOK: Vucić 9 (3-5), Mikšić 8, Anzulović 9 (3-4), Lež 2 (2-2), Nakić, Krstanović 1 (1-2), Črnjević, Gospić 9 (3-5), Palac, Lončar, Vuković 20, Warren 14 (1-2)

ŠKRLJEVO: Stipčić 2, Kus 2, Rogić 13 (4-5), Bilalović 6 (2-2), Surina 4 (2-2), Juričić 4, Trbović 10, Prostran 2 (2-2), Ceranja 7 (1-2), Modić 2, Radunić 7 (1-2), Velčić 4 (4-4)

Slobodna bacanja: Zabok 13-20 Škrljevo 16-19. Trice: Zabok 7-27 Škrljevo 3-27

Skokovi: Zabok 36 Škrljevo 35. Izgubljene lopte: Zabok 16 Škrljevo 18